O nás

Jsme Rodina24

V Rodině24 několik let pomáháme našim klientům s důstojným vedením jejich života. Nikdy nikomu nenutíme žádný stoprocentní návod, jak by měl žít svůj život – to nám řekne právě klient, protože to sám ví nejlépe. Základní hodnotou je pro nás respekt k jeho způsobu života. Hodnot máme ale víc.

Důstojnost

Naše profesionalita stojí na zachování důstojnosti klientů i nás. Dbáme na to, aby se každý člověk u nás cítil jako dospělý, který sám rozhoduje o tom, co chce dělat. Jsme precizní v individuálním přístupu ke klientům a jejich potřebám, protože se zaměřujeme na pomoc v rámci jejich zvyklostí a rituálů.

Kompetence

Naše profesionalita je viditelná v detailech. Jistě, máme dlouholeté odborné znalosti a zkušenosti a všechny jsou našim klientům vždy k dispozici, ale finální rozhodnutí o poskytované pomoci má vždy klient sám. Ochotně pomůžeme, když je to potřeba a rádi podpoříme, když klient zvládá vykonávat nějakou činnost sám. Všichni naši pracovníci si umí s klientem vytvořit vztah, ve kterém panuje vzájemná důvěra.

Odvaha

Důvěřujeme schopnostem našich klientů řídit si svůj život a rozhodnutí je vždy na nich – především ve všedních záležitostech jako je výběr jídla, čas na spánek, procházku nebo koukání na televizi.Víme však také, kdy si klient již nevěří a kdy je potřeba mu dodat odvahy, aby se mohl ke svým oblíbeným činnostem navrátit, i když třeba s naší pomocí. Aktivně našim klientům nasloucháme a poznáme, když našim klientům něco chybí.

Nikdy neříkáme, že klient něco musí či nesmí. Nejednáme s ním jako s dítětem. Také víme, že humor je koření života a rozhodně se mu vůbec v komunikaci s klienty nebráníme – naopak.  Staráme se jak o osoby ve vlastních domácnostech, kam dojíždíme (i do malých obcí) podle přání klientů i o svátcích či dovolených, tak o klienty přímo v našem zařízení – Vile Vitae.

BC. STANISLAVA ŠŤOVÍČKOVÁ

ředitelka

VENDULA KŮRKOVÁ

vedoucí Vila Vitae zdravotní sestra

MGR. ANNA MÍŠKOVÁ

vedoucí terénu

JAKUB ŠILHÁN

fyzioterapeut

MGR. NIKOLETA VARNAVA

sociální pracovnice Vila Vitae

HELENA FIALOVÁ

hlavní pečovatelka domova Vila Vitae

Naše historie

Nápad na občanské sdružení Rodina24 vznikl už na konci roku 2008. Zakladatelky Eliška Pokorná a Ing. Ivana Frauenterková několik let využívaly sociálních služeb pro své blízké a rozhodly se své dobré i špatné zkušenosti vnést do vlastní organizace poté, co zjistily, kolik jejich známých si se zařízením péče neví rady. O rok později se přidala – zatím jako poradce – i vzdělaná odbornice na sociální péči Bc. Stáňa Šťovíčková, která dnes působí jako ředitelka organizace. Prvního dne roku 2010 se stala Rodina24 registrovaným poskytovatelem sociálních služeb v Libereckém kraji.

prvním roce fungování se počet našich zaměstnanců ztrojnásobil a na konci roku jsme se již postarali o 12 klientů. V dalších dvou letech rapidně rostl počet našich klientů a úměrně i zaměstnanců. Postupně jsme začali rozšiřovat i repertoár našich služeb, kromě zdravotního cvičení a fyzioterapie nyní nabízíme i pomoc s dopravou, zapůjčení zdravotních pomůcek a aktivizaci. V roce 2012 pracuje Stanislava Šťovíčková jako odborná ředitelka.

V témže roce jsme úspěšně prošli inspekcí a o rok později jsme již měli 22 zaměstnanců a 5 externích pracovníků, kteří se starali o 60 klientů převážně v Jablonci nad Nisou a Liberci. V roce 2013 jsme také obdrželi finanční podporu na vzdělávání v rámci projektu MPSV a jako asistentka vedení nastoupila energická kolegyně Marika Berkyová. V roce 2014 jsme od MPSV prostřednictvím Krajského úřadu Libereckého kraje obdrželi podporu na službu aktivizace, na kterou jsme přijali samostatnou pracovnici. V tomto roce se také zrodil nápad na domov se zvláštním režimem, ze kterého poté vznikla Vila Vitae. Na projektu jsme aktivně pracovali několik měsíců a již o rok později jsme Vilu Vitae otevřeli. V říjnu 2015 již měla své první obyvatele.

Po otevření domova pro seniory jsme se rozhodli o změnu právní formy organizace a od ledna 2016 je Rodina24 zapsaným ústavem, který vykonává veřejně prospěšnou činnost. Spoluzakladatelky jsou Eliška Pokorná a Stanislava Šťovíčková.

V roce 2017 ukončila své působení v organizaci p. Eliška Pokorná a od 5.10.2017 je v čele Stanislava Šťovíčková, zároveň je od začátku roku 2018 jedinou zakladatelkou zapsaného ústavu Rodina24. Členové správní rady: MUDr. Vladimír Dobeš, MUDr. Jan Nedvídek, p. Petr Stinka revizorka Ing. Kateřina Harcubová.

Podporují nás

Děkujeme našim partnerům za poskytnutí financí nutných pro realizaci našich služeb, za hmotné dary i za podporu vyjádřenou slovy. Vážíme si toho!

LIBERECKÝ KRAJ

Liberecký kraj podpořil ze svého rozpočtu poskytování služeb Vila Vitae i osobní asistence v roce 2023.

MINISTERSTVO PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ

Činnost organizace byla v roce 2023 finančně podpořena z prostředků MPSV prostřednictvím rozpočtu Libereckého kraje k zajištění dostupnosti sociálních služeb v území.

JABLONEC NAD NISOU

Činnost organizace byla v roce 2023 finančně podpořena statutárním městem Jablonec nad Nisou.

KASRO SPOL., S. R. O.

Tato společnost sponzoruje naši organizaci.

LIBEREC

Činnost organizace byla v roce 2023 podpořena z rozpočtu statutárního města Liberec.

Řekli o nás

Přijměte od naší celé rodiny velké poděkování i od babičky, která by si to taky přála i když tu už není mezi námi. Sluší se Vám všem poděkovat, kteří jste nám pomáhali. Zvláště velké poděkování patří osobním asistentkám, které s úsměvem a láskou, si vytvořili velmi hezký vztah k babičce. Přesto, že to někdy nebylo jednoduché. Milá slova osobních asistentek, obětavý přístup, laskavost, trpělivost vždy moc potěšilo a pomohlo.. Děkuji moc administrativním pracovnicím za vstřícnost a lidské pochopení a paní ředitelce Šťovíčkové, která s naší rodinou podepsala smlouvu. Za celou naší rodinu Eva Lopatková s babičkou v srdci.

Eva Lopatková

Děkujeme za provedené asistenční služby. Pomáhali jste nám v těžké situaci bezmála 2 roky. Přestože jsme hledali i jinou pomoc ze strany přátel, tak u organizací a sociálních služeb, byli jste jediní, kdo nám byl ochoten tuto pomoc poskytnout! Za to jsme Vám vděční a nikdy na Vaši pomoc nezapomeneme. Umožnili jste rodičům zůstat doma co nejdéle.
Rodina Kuťákova
Jablonec n. N.
Za tu dobu, co se ve Vile Vitae staráte o mou manželku Milenu, jsem zaznamenal několik výrazných věcí v organizaci péče. 1) Výborný režim – nerežim průběhu dne. Není žádný „budíček“. Manželka může spát, jak dlouho chce. To přispívá k jejímu pocitovému komfortu a navíc péči rozředí do času, takže pečovatelky nejsou pod tlakem a pracují v klidu. 2) Oceňuji velmi laskavé chování pečovatelek, které jsou klidné při řešení jakýchkoliv situací. Tato jejich schopnost je důležitá při jednání s lidmi, kteří jsou psychicky nestabilní. Obdivuji všechny vaše pracovníky, protože to není běžná práce, ale skutečné poslání, jehož výsledek oceníme, až když ho potřebujeme. Tak veliké díky!
Ing. Jaroslav Horák Jablonec n. N.
Děkuji za vaše poskytování služby mojí mamince. Byla jsem velmi spokojena s jejím průběhem v celém domluveném rozsahu. Jistě se případně ráda na vaši organizaci obrátím.

Ivana Metličková

Jsem moc šťastný, že je moje mamka u vás ve Vile Vitae. Neumím si představit lepší místo. Je tak vysmátá a šťastná. Od té doby co je u vás tak se jí změnil život. Ještě nedávno to byla nevrlá babka a teď je to jiný člověk. Moc si vážím vaší péče. Děkuji za vše, co pro vaše klienty děláte.
M. Č.
Chtěl bych touto cestou velice poděkovat celému kolektivu Rodina 24. Velice mě a mé rodině pomohli při řešení tíživé rodinné situace. Ještě jednou děkuji za váš přístup.
Martin Holeček
Byla jsem moc mile překvapena přístupem vašich pracovníků organizace Rodina24, když jsem se potřebovala postarat o mého otce. Ten žije sám a už se nezvládá o sebe postarat sám. Do žádného domova jsme ho dát nechtěli, a tak jsme velice rádi využili vašich služeb. Děkuji za váš přístup a ochotu

Jana Dostálová